Створи словник живої української мови разом із нами

У світлі й темні часи ми ідентифікуємо себе через мову. У її звучанні, самобутніх словах і діалектах ми знаходимо справжню силу.

Щоб підсилити ці відчуття, ми разом із виданням The Village запускаємо проєкт «Глосарій». Його мета – зібрати унікальні й автентичні слова з української мови, дослідити їх разом із філологом і створити словник живої української мови – «Глосарій».

трембіта

Символ діалектизмів і національний музичний інструмент. Шукайте в цій категорії самобутні слова з різних регіонів України.

Книжка

Символ літературної мови. Тут зберемо літературні слова, що є замінниками суржику і класні українські слова, що збагатять ваше мовлення.

Сонях

Символ антиангліцизмів, що промовляє на весь світ: “Використовуй рідне, а не імпортуй слова”. Тут зберемо найвлучніші відповідники англіцизмам.

Цей проєкт став продовженням ініціативи glo™ Мапа української ідентичності, яка досліджувала якості сучасних українців і популяризувала українську культуру.

Бо це те, що відрізняє нас як націю

Поділися своїм улюбленим українським словом

Пригадай самобутнє слово, яке вживається у твоїй місцевості, запам’яталось із літератури чи просто подобається. Найцікавіші ми додамо в словник живої української мови – «Глосарій».

Так ти станеш частинкою великого проєкту, який допоможе іншим дізнатися більше про власну історію, побачити самобутність регіонів України та просто ще раз закохатися в українську мову.