П’ять професій, які дозволяють поєднувати роботу й подорожі

П’ять професій, які дозволяють поєднувати роботу й подорожі

Автор
glo™ консультант Знавець інсайтів у світі glo™

У світі, де на тебе чекає стільки незвіданих міст і країн, нестерпно витрачати дні на роботу в офісі. Але вже і не треба! Сьогодні на ринку повно нових професій, що дозволяють поєднувати роботу й подорожі, чи взагалі неможливі  без переїздів у нові країни. Це саме те, що потрібно користувачам glo*. Тому пропонуємо швиденько пробігтися очима по списку найбільш перспективних професій, які можна опанувати за кілька місяців і які обіцяють тобі масу пригод у нових країнах.

Маленька примітка: у наш список ми свідомо не включали роботи на кшталт «перевертальника пінгвінів до Антарктики» чи «обіймальника котів у Стамбулі». Такі вакансії справді трапляються, але зрідка і одразу приковують увагу мільйонів людей у світі. Давайте розглядати реальні можливості!

 

Event-менеджер

Це професія-конструктор. Щоб вдало організувати будь-яку подію — від конференції та вечірки до міжнародного чемпіонату — тобі необхідно не лише вміти добре вести переговори з різними компаніями-підрядниками, а й знати основи PR, маркетингу, SMM, торгівлі та хоч трохи орієнтуватись у сучасних технологіях.

Сьогодні все це можна опанувати за кілька місяців на курсах, після яких на тебе чекає маса знайомств, викликів, а також різних країн. Сьогодні багато компаній прагнуть організовувати події для своїх працівників за кордоном. Окрім того, event-менеджмент має ще один напрям, що швидко розвивається — організація виїзних весільних церемоній десь в італійських виноградниках чи на островах. Попит на таких спеціалістів сьогодні особливо зростає в Азії.

 

Спеціаліст із тестування курортів

Таких людей сьогодні катастрофічно мало, і приєднатися до них не може абиякий блогер, що знімає ролики про готелі та релакс-процедури. Бо справжні спеціалісти з тестування курортів враховують мільйон неочевидних нюансів.

Тестування курортів

 

Вони не лише по кілька днів проживають у більшості готелів того містечка, яке досліджують, а й ходять навколо них із хронометром, точно вимірюючи, за скільки хвилин різними дорогами можна дістатися до моря, сауни чи термальних джерел. Вони на собі тестують послуги та процедури санаторіїв, спілкуються з лікарями, якщо потрібно, а також перевіряють на пружність ліжка, рипучість меблів, звукоізоляцію стін, швидкість інтернету, розміщення розеток, оцінюють меню в ресторанах та краєвид, який вид відкривається з вікон.

Цієї професії не навчать ніде, її розуміння приходить з досвідом роботи у туристичній компанії. Тому якщо ти вже там працюєш, то можеш переконати боса відкрити цю вакансію під тебе — з такими кадрами бізнес гарантовано піде вгору!

 

Екскурсовод

У мережі повно історій про такі перевтілення: працювала журналісткою, але пішла у гіди, коли побачила вакансію на Гоа. Це не казки — кожен може стати екскурсоводом навіть без курсів. Доказ — відгалуження airbnb, де кожен може зареєструвати свою авторську екскурсію.

Ти можеш облетіти всю Європу за місяць, жити в найкращих готелях на островах Індонезії, спробувати там усе найсмачніше — і все це коштом туроператора-роботодавця. Але перш ніж спокуситись, треба розуміти реалії професії. Бути гідом — це не лише знати найцікавіші легенди та де вигідно скупитись, а й від ранку до ночі вирішувати численні проблеми туристів: розсадити по автобусах, знайти чиїхось дітей, які загубились на галасливій площі, слідкувати, щоб ніхто не залазив на слизькі кручі водоспаду. Словом, весь час напоготові.

 

Сомельє

Це людина, що формує та відбирає винну карту в ресторанах, слідкує за правильним зберіганням вин, а також підбирає до них найкращі закуски чи сирні сети. Серед необхідних навичок — відмінний нюх та любов до людей, оскільки доведеться багато спілкуватися з клієнтами, кухарами, виноробами та постачальниками.

Сомельє

 

Професію ти можеш освоїти за кілька місяців на курсах. Часто сомельє стають вчорашні бармени та офіціанти, які хочуть змінити роботу. А якщо знаєш мови та маєш бажання розбиратись у культурі та кухнях інших країн, твій ринок — це весь світ! Професія сомельє особливо популярна у США, Італії, Франції, де існують цілі професійні школи зі своїми давніми традиціями. Втім, не обов’язково чекати зіркових вакансій саме звідти — сьогодні влаштуватися сомельє можна в будь-якій країні.

 

Інструктор з дайвінгу

Пірнати, розповідати іншим, як пірнати, або проводити екскурсії підводним світом моря чи океану. Звучить як робота мрії, і вона ближча, ніж здається. Інструкторам з дайвінгу не потрібно навчатися в університеті — достатньо мати хорошу фізичну форму та пройти навчання за кілька тижнів. Більше часу займає підготовка до навчання — щоб вступити на курси, треба здійснити не менше ста занурень різної складності.

Але які можливості відкриваються після: робота у В’єтнамі, Таїланді чи на Балі, а інколи навіть трапляються вакансії на Мальдівах. У Туреччину, де все зайнято місцевими, навряд чи потрапиш. Але якщо твій план був у тому, щоб працювати в конкретних країнах, то радимо передусім скласти їх список, а потім визначатися з професією. Водних видів спорту повно: можна стати інструктором з яхтингу, вейкбордингу, серфінгу, стрибків зі скель.

Звісно, якщо не обираєш Швейцарію, де на тебе чекають сноуборди чи лижі — любителі снігу та гірськолижних курортів теж можуть опанувати нову професію на курсах. Тож не проґав свій шанс!

 

*glo призначений для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину.