У чому відмінності між пристроєм для нагрівання тютюну й електронною сигаретою?

У чому відмінності між пристроєм для нагрівання тютюну й електронною сигаретою?

Автор
glo™ консультант Знавець інсайтів у світі glo™

Як працює електронна сигарета

В основі роботи такого пристрою лежить виробництво пари, звідки і виникла його назва — «вейп» (власне, що в перекладі з англійської й означає «пара»). Спочатку вейп робили схожим на традиційну сигарету, і вже пізніше, з розвитком і вдосконаленням технологій, він почав приймати більш габаритні розміри.

Електронна сигарета — це, по суті, вид парового інгалятора, що дозволяє отримати нікотин за допомогою рідини, яка випаровується. Це випаровування відбувається завдяки атомайзеру, розташованому всередині пристрою. Він складається з невеликої спіралі та гніту, виготовленого з кремнезему або навіть вати. Гніт вимочується в «жижі» (рідині для вейпа), яка і перетворюється на пару після нагрівання. Саму спіраль розпалює струм, що подається акумулятором.

Заряджається пристрій через USB кабель, проте більш сучасні та дорогі моделі можуть мати спеціальний зарядний пристрій, а також оснащуватися датчиками і режимами налаштування для створення оптимальних умов «паріння».

Для використання електронної сигарети необхідне регулярне придбання або заправка картриджа — ємності з рідиною і синтепоном. Споживач може вибрати смак на свій розсуд, вони мають масу варіантів, але схожі за складом.

Практично будь-яка рідина для вейпа містить:

  •     нікотин;
  •     гліцерин для більш рясного пароутворення;
  •     пропіленгліколь, іноді замінюється на поліетиленгліколь;
  •     синтезовані ароматизатори;
  •     діентіленгліколь;
  •     нітрозамін.

Як працює пристрій для нагрівання тютюну

На відміну від вейпа, пристрій для нагрівання glo™ не використовує рідину. В його основі лежить нагрівальний елемент, який доводить стік до температури 240-245°C (або до 280°C у режимі Boost лінійки pro та hyper). Процесу горіння при цьому не відбувається, тому під час сеансу немає попелу*, а сам запах виражений набагато менше**. Крім того, відсутність горіння дозволяє зменшити кількість токсинів, які потрапляють до організму, на 90%***.

Найбільшу площу всередині пристрою займає акумулятор, з'єднаний з нагрівальним елементом. Завдяки цьому розподіляється температура по всій поверхні стіка, рівномірно доводячи його до тих самих 240-280°C.

Для роботи glo™ використовуються спеціальні стіки neo****. Управління пристроєм здійснюється за допомогою однієї простої кнопки, яка відповідає за увімкнення\вимкнення, а також відображення рівня заряду пристрою і тривалості сесії.

Використання glo™ просте та інтуїтивне :

  •     Відкрийте верхній затвор і вставте в нього стік neo;
  •     Натисніть єдину кнопку і зачекайте, поки пристрій нагріє стік;
  •     Індикатор відображає час, що залишився до кінця сесії, наприкінці якої пристрій завібрує і відключиться самостійно.

Тривалість однієї сесії, залежно від режиму використання, складає від 3,5 до 4 хвилин. Заряду пристрою достатньо до 20 сеансів (pro та hyper)*****. Для зарядки також використовується USB-кабель, який підключається до комп'ютера або адаптера.

Стіки neo, необхідні для роботи glo™ , мають досить широку палітру смаків. Зараз їх налічується 7 для моделі pro та 4 для glo™ hyper — від тютюнового до ягідних і карамельних відтінків.

Як бачите, принципи роботи glo™ і електронної сигарети в корені відрізняються. Пристрій нагріває стік, а вейп випаровує рідину. Звичайно, в обох девайсів є свої прихильники, однак тепер ви знаєте, як їх не переплутати.

* Не сигаретний дим, а аерозоль від нагрітого тютюну. Це не обов'язково означає, що даний продукт є менш шкідливим, ніж інші тютюнові продукти.
** У порівнянні зі звичайною сигаретою під час куріння. Це не обов'язково означає, що даний продукт є менш шкідливим, ніж інші тютюнові продукти.
*** Порівняння диму від спалюваного тютюну в стандартних сигаретах 3R4F (приблизно 9 мг смол) і аерозолю від нагрітого тютюну в пристрої glo™. Порівнюються 9 шкідливих компонентів, рекомендованих Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я до зменшення. Це не обов'язково означає, що даний продукт є менш шкідливим, ніж інші тютюнові продукти.
**** Тютюновмісні вироби для нагрівання не є цілком безпечними та викликають звикання.
***** При повністю зарядженому акумуляторі і може відрізнятися в залежності від поведінки споживача.