У чому відмінності між пристроєм для нагрівання тютюну й електронною сигаретою?

У чому відмінності між пристроєм для нагрівання тютюну й електронною сигаретою?

Сучасний ринок тютюнової та нікотиновмісної продукції пропонує курцям багато  способів споживання нікотину. Крім класичних сигарет, серед споживачів нікотину широко поширені вейпи і пристрої для нагрівання тютюну. Деякі помилково відносять їх до о...

Сучасний ринок тютюнової та нікотиновмісної продукції пропонує курцям багато  способів споживання нікотину. Крім класичних сигарет, серед споживачів нікотину широко поширені вейпи і пристрої для нагрівання тютюну. Деякі помилково відносять їх до однієї категорії і називають загальним поняттям «електронна сигарета». Давайте розберемося, чому це хибне визначення і в чому відмінність між пристроями.

Як працює електронна сигарета

В основі роботи такого пристрою лежить виробництво пари, звідки і виникла його назва — «вейп» (власне, що в перекладі з англійської й означає «пара»). Спочатку вейп робили схожим на традиційну сигарету, і вже пізніше, з розвитком і вдосконаленням технологій, він почав приймати більш габаритні розміри.

Електронна сигарета — це, по суті, вид парового інгалятора, що дозволяє отримати нікотин за допомогою рідини, яка випаровується. Це випаровування відбувається завдяки атомайзеру, розташованому всередині пристрою. Він складається з невеликої спіралі та гніту, виготовленого з кремнезему або навіть вати. Гніт вимочується в «жижі» (рідині для вейпа), яка і перетворюється на пару після нагрівання. Саму спіраль розпалює струм, що подається акумулятором.

Заряджається пристрій через USB кабель, проте більш сучасні та дорогі моделі можуть мати спеціальний зарядний пристрій, а також оснащуватися датчиками і режимами налаштування для створення оптимальних умов «паріння».

Для використання електронної сигарети необхідне регулярне придбання або заправка картриджа — ємності з рідиною і синтепоном. Споживач може вибрати смак на свій розсуд, вони мають масу варіантів, але схожі за складом.

Практично будь-яка рідина для вейпа містить:

  •     нікотин;
  •     гліцерин для більш рясного пароутворення;
  •     пропіленгліколь, іноді замінюється на поліетиленгліколь;
  •     синтезовані ароматизатори;
  •     діентіленгліколь;
  •     нітрозамін.

Як працює пристрій для нагрівання тютюну

На відміну від вейпа, пристрій для нагрівання glo™ не використовує рідину. В його основі лежить нагрівальний елемент, який доводить стік до температури 240-245°C (або до 280°C у режимі Boost лінійки pro та hyper). Процесу горіння при цьому не відбувається, тому під час сеансу немає попелу*, а сам запах виражений набагато менше**. Крім того, відсутність горіння дозволяє зменшити кількість токсинів, які потрапляють до організму, на 90%***.

Найбільшу площу всередині пристрою займає акумулятор, з'єднаний з нагрівальним елементом. Завдяки цьому розподіляється температура по всій поверхні стіка, рівномірно доводячи його до тих самих 240-280°C.

Для роботи glo™ використовуються спеціальні стіки neo****. Управління пристроєм здійснюється за допомогою однієї простої кнопки, яка відповідає за увімкнення\вимкнення, а також відображення рівня заряду пристрою і тривалості сесії.

Використання glo™ просте та інтуїтивне :

  •     Відкрийте верхній затвор і вставте в нього стік neoтм;
  •     Натисніть єдину кнопку і зачекайте, поки пристрій нагріє стік;
  •     Індикатор відображає час, що залишився до кінця сесії, наприкінці якої пристрій завібрує і відключиться самостійно.

Тривалість однієї сесії, залежно від режиму використання, складає від 3,5 до 4 хвилин. Заряду пристрою достатньо до 20 сеансів (pro та hyper)*****. Для зарядки також використовується USB-кабель, який підключається до комп'ютера або адаптера.

Стіки neoтм, необхідні для роботи glo™ , мають досить широку палітру смаків. Зараз їх налічується 7 для моделі pro та 4 для glo™ hyper — від тютюнового до ягідних і карамельних відтінків.

Як бачите, принципи роботи glo™ і електронної сигарети в корені відрізняються. Пристрій нагріває стік, а вейп випаровує рідину. Звичайно, в обох девайсів є свої прихильники, однак тепер ви знаєте, як їх не переплутати.


* Не сигаретний дим, а аерозоль від нагрітого тютюну. Це не обов'язково означає, що даний продукт є менш шкідливим, ніж інші тютюнові продукти.

** У порівнянні зі звичайною сигаретою під час куріння. Це не обов'язково означає, що даний продукт є менш шкідливим, ніж інші тютюнові продукти.

*** Порівняння диму від спалюваного тютюну в стандартних сигаретах 3R4F (приблизно 9 мг смол) і аерозолю від нагрітого тютюну в пристрої glo™. Порівнюються 9 шкідливих компонентів, рекомендованих Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я до зменшення. Це не обов'язково означає, що даний продукт є менш шкідливим, ніж інші тютюнові продукти.

**** Тютюновмісні вироби для нагрівання не є цілком безпечними та викликають звикання.

***** При повністю зарядженому акумуляторі і може відрізнятися в залежності від поведінки споживача.