5 ранкових ритуалів, що полегшать день попереду – glo™

5 ранкових ритуалів, що полегшать день попереду – glo™

Як прокидатися, що їсти та чим зайнятися, аби твій день був вдалим. 

Знайоме відчуття, коли з настанням осені все менше хочеться вилазити з ліжка? Особливо, коли стільки справ заплановано, а будильник розривається і не дає зімкнути очей навіть на хвилинку. 

 

Та не час падати духом. Учені присвятили сотні годин, аби з’ясувати, які звички роблять людей щасливішими та допомагають більш ефективно працювати. Найцікавіші із цих досліджень для тебе зібрав glo*. Бери до уваги та поспішай змінити життя на краще. 

 

Не чіпай будильник! 

Твій день залежить від того, як ти спав і як прокинешся. І не останню роль у цьому грає будильник. На думку вчених, найголовніше правило співпраці з ним — не переставляти сигнал кожні п’ять хвилин. Вчені з Аризони, які займаються питаннями порушень сну, кажуть, що замість п’яти бажаних хвилин у ліжку твій організм отримає тільки розчарування. 

Річ у тому, що ти розпочнеш новий сон і не даси йому природно закінчитися. Через це потім будеш ходити в’ялий цілий день. 

 

Налаштуй режим сну 

Ще одна порада пов’язана зі сном. Для ідеального самопочуття важливо засинати раніше опівночі та намагатися прокидатися в один і той самий час, аби організм вивчив графік і міг розбудити тебе самостійно. 

Якщо без будильника жити поки не вдається, радимо звернути увагу на технологічні «розумні» годинники, які будитимуть тебе, імітуючи схід сонця або підлаштовуючись під твій ритм сну. 

Якщо навіть це не допомагає, у пригоді стане стара хитрість: відстав будильник якнайдалі від ліжка, і поки зранку йтимеш, аби його вимкнути, прокинешся самостійно. 

 

Посміхайся 

Так. Прокинься, відстав будильник, випий води — і посміхнися. Серйозно. Ще Дарвін доводив, що наша міміка напряму впливає на мозок. Це називається гіпотезою мімічного зворотного зв’язку. 

Тому посміхнися — і мозок подумає, що в тебе все добре. Випустить потрібні гормони, і настрій справді покращиться. На додачу тіло розслабиться, а серце почне працювати спокійніше. Посміхатися варто хоча б хвилину, а якщо робити це щодня, результат не змусить себе чекати! 

Починай ранок з ягід, яєць та горішків 

Американський медичний журнал Healthline Media склав перелік продуктів, які варто їсти на сніданок для вдалого початку дня. На першому місці — яйця. Вони мають багато білку та поживних речовин. А ще — їх можна з’їсти зовсім мало, аби набрати потрібну кількість калорій і бути бадьорим аж до обіду. 

Далі — горішки. Ще одне джерело калорій. Втім, саме вони справляться із зайвою вагою в організмі, а ще допоможуть із рухом крові по тілу. 

І наостанок ягоди. Вони низькокалорійні, дадуть запас антиоксидантів, та й будемо відвертими — хіба може поганий день початися з ягід? Ні. З ягід починаються тільки вдалі дні. 

 

Пиши-читай 

Це найкращий спосіб, аби розбудити твій мозок. Учені впевнені: аби підготувати мозок до продуктивної роботи, вистачить навіть 20 хвилин читання. Це змусить мозок прокинутися і працювати. 

Для ще кращого ефекту можна взяти ручку, листок і написати щось. До прикладу, план на день. Так ти точно допоможеш мозку прокинутися і включитися в роботу, а також знатимеш сам, що ж тобі робити далі. 

  

* glo призначений для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину.