Як подорожувати безкоштовно?

Як подорожувати безкоштовно?

Автор
glo™ консультант Знавець інсайтів у світі glo™

Не варто думати, що для подорожей світом потрібно мати багато грошей. Насправді головне у цій справі — бажання. Саме тому ми зібрали найцікавіші можливості з усього світу для тих, хто хоче подорожувати безкоштовно.  

Це волонтерські програми та пропозиції роботи з різних куточків планети, а також корисні посилання, де ти зможеш знайти те, що насправді до душі. Тому пропонуємо приділити кілька хвилин своїм бажанням, узяти паузу разом із gloтм і переглянути, куди саме ти можеш безкоштовно потрапити вже найближчим часом.  

 1. Anywork Anywhere 

Назва цього ресурсу говорить сама за себе. Тут ти можеш знайти пропозиції тимчасової роботи чи волонтерські програми з будь-якої точки світу. Все, що потрібно — ввести бажаний напрямок, і сайт запропонує можливі варіанти.  

Буде це робота барменом на Британських островах чи спостереження за австралійськими кенгуру — обирати тільки тобі.  

2. Життя на яхті в Норвегії чи догляд за данським котом  

Це одна з можливостей заробити під час подорожей: норвезький яхт-клуб шукає нових працівників, а точніше пару, яка допомагатиме їм в обслуговуванні човнів. Окрім зарплатні, робітникам також пропонують оселитися в місцевих апартаментах і харчуватися коштом компанії.  

Якщо ця пропозиція тебе не вразила, то як щодо подорожі в Данію, де пара шукає людину, яка залишиться з їхнім котом, поки вони поїдуть у затяжну відпустку? 

Подібні цікаві пропозиції по роботі можна знайти на сайті workaway.info, де нові вакансії з’являються чи не щодня.  

Glo

3. Острів черепах 

Волонтерська організація Turtle Island досліджує черепах з усього світу, і їм завжди потрібні люди. Серед головних обов’язків — потрібно спостерігати за черепахами, фотографувати і допомагати їм. Для всіх учасників гарантовано безкоштовне проживання на екзотичних островах. Де саме — залежить від обраної програми.  

4. HelpX 

Якщо варіант подорожей за проживання і харчування тебе повністю влаштовує, тоді ресурс HelpX саме для тебе. Там люди з усіх куточків світу шукають собі помічників.  

Так можна поселитися на фермі чи ранчо в Північній Америці або вирушити в подорож Тихим океаном разом із досвідченим рибалкою. Часто для таких пропозицій не важливі спеціальність людини чи рівень англійської. Головне — бажання допомагати і дізнаватися щось нове.    

5. Волонтерство ООН 

Організація Об’єднаних Націй також постійно шукає волонтерів. Їхнє завдання — займатися просвітницькою діяльністю та реалізовувати інклюзивні проєкти в різних далеких країнах.  

Подібні програми чудово підійдуть тим, хто завжди хотів допомагати людям.   

6. Подорож до Мачу-Пікчу 

Для тих, хто найбільше під час подорожей любить екскурсії та відвідування різних екзотичних місць, існують спеціальні волонтерські програми. Вони створені, аби підтримувати пам’ятки природи і культури всього світу.  

Наприклад, так можна на пів року стати доглядачем міста інків Мачу-Пікчу в Перу. Волонтерам потрібно працювати разом із археологами, висаджувати дерева і допомагати місцевим туристам.  

7. Дослідження родоводу 

Дослідження родоводу — ще одна можливість подорожувати безкоштовно. Деякі країни дуже зацікавлені в тому, аби допомогти людям віднайти власне коріння, а тому навіть готові оплатити подорож та дослідження. Подібні програми часто практикують в Угорщині, Греції чи Вірменії.  

Щоправда, нерідко в подібних проєктах потрібно довести, чому саме пошуки привели тебе в певну країну, аби подорож відбувалася не дарма. Якщо такі докази є — то мерщій подорожувати і пізнавати себе.