6 справ, які допоможуть відчути себе кориснішим

6 справ, які допоможуть відчути себе кориснішим

Відчуваєш потребу робити більше, але не знаєш, з чого почати? Цей текст для тебе.

Сьогодні в Україні дуже легко провалитись у смуток, адже здається, що всі навколо роблять та допомагають більше. Та насправді це відчуття не залежить від реальної кількості добрих справ, які вдається зробити за добу. Розповідаємо, як почати цінувати свої досягнення та куди направити вільну енергію, якщо хочеться допомагати більше.

Оціни свої сили

Пам’ятай: великі перемоги складаються з маленьких, але, головне, регулярних кроків. Тобто провалитись в апатію посередині маршруту гірше, ніж пройти весь шлях трохи повільніше, але все ж таки діставшись фінішної прямої. Для цього варто правильно оцінити свої сили та розподілити їх грамотно.

Запитай себе:

  • що я реально можу / вмію робити?
  • скільки я на це маю часу?
  • скільки я готовий витрачати на це грошей та інших ресурсів?
  • у якій сфері все це може бути корисним?

Чесні відповіді на кожне із запитань допоможуть знайти найкраще втілення умінь та ресурсів і приносити користь. А отже, почуватися не таким безпорадним.

Донать на добрі справи, якщо маєш можливість

Підтримувати фонди та волонтерів, яким довіряєш, — один із найдієвіших способів, аби відчути власну користь та пришвидшити перемогу. Ми впевнені, що у тебе вже є перелік команд або волонтерів, роботу яких ти вважаєш важливою, тому не забувай їх підтримувати, враховуючи свої можливості. А щоб ти міг донатити більше, ми знизили вартість девайсів glo™. Замість стандартної ціни у 499 грн glo™ PRO та glo™ HYPER+ тепер коштують 299 грн. Тобто на добрі справи тепер можна надіслати 200 грн.


Купуй як зазвичай: девайси glo™ PRO та glo™ HYPER+ за новою вартістю можна замовити на сайті myglo.com.ua або придбати у фірмових просторах glo studio та glo™ pop-up. Адреси та актуальний час роботи шукай за посиланням. Тобі не доведеться вводити жодних промокодів та дотримуватися додаткових умов — нова ціна вже врахована. А різницю надсилай на благодійність.


Пропозиція дійсна з 15.05 до 15.08.2022 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій. Тільки для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину.

Допомагай близьким

Також із відчуттям безпорадності допоможе боротись усвідомлення, що не буває маленьких добрих справ. Так, не кожен із нас може миттєво очолити величезний волонтерський фонд, та це не означає, що ми не можемо бути корисними. Подивись навколо, ти напевно досить швидко побачиш сфери, де зможеш допомогти людям або громадам поруч з тобою. Ба більше, часто звичайні люди або буденні завдання не потрапляють в «радари» великих фондів, але це не означає, що вони неважливі.

Поверни контроль за життям

Допомога собі — також велика допомога для країни. Адже нам потрібні сили, аби перемагати. Щоб зменшити рівень хвилювання, експерти радять більше уваги приділяти плануванню та складати списки. Адже в рутині дуже легко втратити фокус і не помітити, як багато ми насправді робимо. Натомість перелік добрих справ, які вдалось виконати за тиждень, — неабиякий аргумент проти відчуття безпорадності.

Запропонуй свої послуги

Відчуваєш, що твої фінансові можливості починають виснажуватись, і ти вже не можеш донатити так само активно, як раніше, але все одно хочеш бути корисним? Є безліч ініціатив, яким можна допомогти справами. Маєш автівку і вільний час — подивись, які фонди шукають водіїв. Готовий поширювати інформацію — можливо, тобі варто приєднатися до команди, яка шукає координаторів.

Але найкращий варіант — коли ти можеш допомогти, залишаючись у рамках твоєї реальної сфери експертизи. Часто фонди шукають професіоналів з дуже різних сфер, які можуть виконувати роботу на волонтерських засадах. Пошукай оголошення або навіть сам запропонуй свої послуги в соцмережах. Ми не здивуємось, якщо реальна можливість допомогти знайде тебе дуже швидко.

Допомагай онлайн

Цей варіант особливо зручний для тих, хто тимчасово змінив місце перебування або ж виїхав за кордон. Поширюй правдиву інформацію, допомагай викривати фейки, пиши тексти, фотографуй, монтуй, роби дизайни — будь-що, з чим ти міг би допомогти, сьогодні вкрай важливо!